ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
بانک اطلاعات داورهای ژنریک 1395

مشخصات اصلی


ترجمه و تالیفدکتر کامران قمری
نوبت چاپششم - 1395
انتشاراتبرای فردا
تعداد صفحات946
وزن985
شابک964-8169-48-9
قیمت: 100000 تومان

معرفی اجمالی محصول

امکان ارسال به سراسر کشور وجود دارد.


تلفن سفارش: 66952641-021


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


در این کتاب سعی شده اطلاعات دارویی واکسن ها و انتی دوت ها به طور جامع ارائه شوند. و سعی شده که بیش از ظرفیت یک کتاب جیبی در زمینه فاماکودینامیک و فارماکوکینتیک اطلاعات کاربردی ارائه شود. شروع هر دارو با نام ژنریک آن دارو است که زیر آن نام های تجاری خارجی نیز ذکر شده است (در پیوست پایان کتاب نام تجاری داروهای تولید داخل نیز ارائه شده است). بلافاصله در زیر نام دارو طبقه بندی فارماکولوژیک و طبقه بندی درمانی ذکر شده است. در گروه بندی مصرف در حاملگی صرفا به ذکر گروه های دارویی (A,B,C,D,X, یا NR ) اکتفا نشده است (برای تعریف هر یک از این موارد می توانید به پیوست کتاب مراجعه کنید) در بیشتر داروها به جنبه های بالینی مصرف دارو اشاره شده است. این اطلاعات در داروهای گروه C که گاه قضاوت و تصمیم در مورد تجویز آن ها مشکل است بسیار مفید می باشد. داروها بر اساس آخرین فهرست منتشره وزارت بهداشت تنظیم شده است. هر دارو به تفصیل مورد بحث قرار گرفته و دوزاژ دارو به طور کامل ارائه شده است و یا به جایگزین آن اشاره شده است تا به جامعیت علمی و عملی کتاب اطمه ای وارد نشود. منع مصرف و احتیاط، تداخلات به شکی تفصیلی و دسته بندی شده به صورت دارو-دارو، دارو-آزمایشگاه، و دارو- ترکیبات گیاهی ارائه شده است. واکنش های ناخواسته و عوارض دارویی به تفکیک شیوع و اهمیت با قلم های متفاوت به صورت عوارض شایع، عوارض خطرناک ولی ناشایع، عوارض خطرناک و شایع و عوارض ناشایع ارائه شده است.

در قسمت توجهات ویژه جنبه های دقیق بالینی، پیگیری، طول درمان، نحوه صحیح آماده سازی و تجویز دارو و سایر موارد مصرف که در قسمت موارد مصرف به آن اشاره نشده ارائه گردیده است. سعی شده در بیشتر داروها قسمتی تحت عنوان مسمومیت ودرمان ارائه شود که مشتمل بر علائم و نشانه های مسمومیت و درمان آن می باشد. این بخش کاربرد این کتاب را علاوه بر مطب به اورژانس ها نیز گسترش می دهد.

مصرف در حاملگی، شیردهی، کودکان، سالمندان نیز حاموی اطلاعات بسیار مفید در مو.رد تجویز دارو یا تغییر دوزاژدارو در هر یک از گروه های پر خطر مذکور است. به طور خلاصه می توان گفت که این کتاب برای تمام کادر پزشکان، پیراپزشکان (چه آن هایی که در مناطق روستایی با بیماران عقرب گزیده، مار گزیده روبرو هستند و چه آن هایی که در اورژانس،ICU یا بخش های فوق تخصصی بیمارستان ها و مراکز فوق تخصصی فعالیت می کنند) می تواند همواره مفید واقع گردد.
برچسب ها: داروهای ژنریک , داورهای گیاهی , بانک اطلاعات داروهای ژنریک , داورهای ژنریک کامران قمری , داروهای ژنریک برای فردا , انتشارات برای فردا , برای فردا , سایت ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط